روش ارسال و هزینه

روش ارسال کالا و هزینه

روش ارسال کالا و هزینه

روش های فرستادن کالای خریداری شده توسط ماناتل پارس

همه تلاش وکوشش ما در ماناتل پارس این است که محصول خریداری شده مشتریان گرامی، در زودترین زمان ممکن به دست آنها برسد. ماناتل دو روش را برای فرستادن محصولات خریداری شده مشتریان خود در نظر گرفته است که شما می توانید در هنگام خرید محصول مورد نظر خود، یکی از این روش ها را برگزینید:

 1. فرستادن محصول با پیک اختصای ماناتل پارس به مناطق 22 گانه شهر تهران
 2. فرستادن محصول با پست پیشتاز به سراسر ایران
 3. فرستادن محصول با تیپاکس و بصورت پس کرایه به سراسر ایران

فرستادن محصول با پیک اختصاصی ماناتل پارس در تهران

ارسال کالا بطور معمول در روز کاری پس از فروش صورت می پذیرد.

فرستادن محصول با پست پیشتاز به سراسر ایران

در این روش و پس از پرداخت و نهایی شدن سفارش، محصول خریداری شما در یک یا دو روز کاری پس از آن تحویل اداره پست می گردد.

کد مرسوله پستی، از طریق پیامک یا ایمیل و یا شبکه های اجتماعی یا تلفن به خریداران اطلاع داده می شود. کد پیگیری مرسوله پستی در واقع کدی چند رقمی است که  با آن می‌توانید وضعیت محصول پست شده خود را از سامانه رهگیری مرسولات پستی رهگیری کنید. رسیدن مرسوله پوستی به مراکز استان ها معمولا سریع تر از دیگر شهرها و نواحی استان می باشد.

پست پیشتاز چیست؟

پست پیشتاز سریع ترین سرویس پستی ایران است و فرایند ارسال مرسوله از زمان پذیرش تا پخش در ایران و بیرون از ایران در کوتاه ترین زمان انجام می پذیرد. در استفاده از ارسال محصول با پست پیشتاز به نکات زیر توجه کنید:

 • ذکر کد پستی باعث افزایش سرعت ارسال مرسوله به دست خریدار می شود.
 • بکار بردن پوشش مناسب برای بسته بندی مرسوله ها از آسیب رسیدن به آنها پیشگیری می کند.
 • اگر مرسوله گم شود به خریدار غرامت پرداخت می گردد.
 • اگر گیرنده مورد نظر در نشانی خود نباشد، پس از مراجعه پست برای بار دوم و صادر نمودن اطلاعیه دوم مرسوله به مدت 5 روز در دفتر پست باقی خواهد ماند و پس از آن به فرستنده، بازگردانده می شود. در مورد صندوق های شخصی، مقدار زمان نگهداری مرسوله پیشتاز برای اشخاص حقیقی 7 روز و برای اشخاص حقوقی 10 روز خواهد بود.
 • اگر گیرنده در نشانی مراکز دولتی ، آموزشی ی نظامی حضور نداشته باشد، مرسوله به دبیرخانه یا نماینده تعیین شده تحویل داده می شود.

هزینه و شرایط فرستادن محصول

 1. هزینه ارسال با پیک اختصاصی ماناتل پارس در تهران بسته به منطقه بین 60 تا 80 هزارتومان می باشد.
 2. هزینه فرستادن محصول با پست پیشتاز با توجه به وزن مرسوله متفاوت می باشد. دستکم هزینه بسته بندی و ارسال با پست پیشتاز (یک عدد گوشی موبایل با لوازم جانبی) و با توجه به بیمه کالا، 30 هزار تومان می باشد.
 3. پس از دریافت کالا، در صورتی که مشخصات روی جعبه با مشخصات فاکتور شما هم خوانی نداشت، بدون باز کردن کالا و اطلاع به شرکت آن را به شرکت باز گردانند.

پرسش های رایج

مسئولیت مرسوله پستی با مرکز پست است یا ماناتل پارس؟

بسته پستی که به مرکز پست داده می شود با نظر به اینکه در بردارنده کالای گران بها می باشد، بیمه می گردد. از این روی ماناتل پارس مرسوله را پلمپ به مرکز پستی می‌دهد. اگر به هر دلیلی برچسب آن مخدوش گردیده بود، به هیچ وجه آن را از مامور پست دریافت نکنید.  همه مسئولیت‌ها با شرکت پست خواهد بود و ماناتل پارس همراه شما از مرکز های پستی آغازی و پایانی، وضعیت آن را پیگیری خواهد کرد.

چه مدرک هایی برای فرستادن و تحویل گرفتن کالا مورد نیاز می باشد؟

برای گرفتن کالا، نیاز به نشان دادن کارت ملی دارید. امکان گرفتن کالا در مرکزهای پست و مکان های همگانی و عمومی به هیچ وجه انجام نمی پذیرد. برای فرستادن کالا نیز، به ارائه شماره ثابت و نشانی دقیق نیاز خواهید داشت.

آیا امکان تغییر نشانی پس از ثبت سفارش وجود دارد؟

امکان تغییر نشانی پس از ثبت سفارش وجود ندارد. در صورت تغییر آدرس ، سفارش شما با تاخیر فرستاده می شود.