مشکل بلوتوث گوشی شیائومی

بازدید: 9 بازدید
مشکل بلوتوث گوشی شیائومی
Rate this post

شیائومی یکی از برندهای مطرح بازار گوشی هوشمند است. با این حال همانند هر گوشی دیگری، موبایل‌های شیائومی نیز گاهی با مشکلاتی مواجه می‌شوند. یکی از مواردی که برخی کاربران از آن شکایت دارند، مشکل بلوتوث گوشی شیائومی است. معمولاً این مشکل به یک مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری دیگر بر می‌گردد.

مشکلاتی مانند اختلال در اتصال بلوتوث بین گوشی شیائومی و سایر دستگاه‌ها، روشن نشدن بلوتوث یا قطع و وصل شدن آن در زمانی که به برقراری اتصال نیاز دارید، می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. از این رو توصیه می‌شود، در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شده یا از گوشی شیائومی استفاده می‌کنید، قسمت‌های بعدی مقاله را از دست ندهید.

مشکل بلوتوث گوشی شیائومی

در گذشته‌ای نه چندان دور، بلوتوث، نوعی تکنولوژی پیشرفته برای برقراری ارتباط بین دستگاه‌های موبایل به شمار می‌رفت. در آن زمان از بلوتوث برای به دریافت و ارسال فایل‌ها (اشتراک‌گذاری با گوشی‌های دیگر) استفاده می‌شد.

امروزه با وجود پیشرفت‌های گسترده‌ای که در صنعت گوشی هوشمند صورت گرفته و امکان استفاده از نرم افزارها، اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی که کار اشتراک گذاری فایل‌ها را سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌دهند، کمتر کسی برای ارسال فایل به گوشی دیگر از بلوتوث استفاده می‌کند؛ اما این به هیچ وجه به معنای عدم کاربردی بودن تکنولوژی بلوتوث نیست.

در حال حاضر شاهد استفاده از تجهیزات جانبی بلوتوثی موبایل می‌باشیم؛ به عنوان مثال از هندزفری بلوتوثی، ساعت، رایانه و تلویزیون هوشمند بلوتوثی نام می‌بریم.

منظور از مشکل بلوتوث گوشی شیائومی، آن است که به عنوان مثال با وجود روشن بودن بلوتوث در هر دو دستگاه، صدایی از هندزفری بلوتوثی به گوش شما نرسیده و یا مدام قطع و وصل می‌شود. عدم روشن شدن بلوتوث یا خاموش شدن خودکار مشکل رایج دیگری است که در گوشی‌های شیائومی مشاهده می‌گردد.

روش‌های رفع مشکل بلوتوث گوشی شیائومی

رفع مشکل بلوتوث گوشی شیائومی

برای رفع مشکل بلوتوث گوشی شیائومی، نخست باید به علت بروز مشکل پی برد. آنچه در ادامه می‌آید، بر همین اساس بیان شده است. در واقع ما با بررسی دلایل مشکل بلوتوث گوشی، یک سری راهکارها برای برطرف کردن آن بیان می‌کنیم. در صورتی که این راهکارها جواب ندهد، به احتمال زیاد با یک مشکل سخت افزاری مواجه هستیم و باید مشکل را با یک متخصص در زمینه تعمیر گوشی شیائومی در میان بگذاریم.

روشن و خاموش کردن بلوتوث گوشی شیائومی

زمانی که با اختلالی مانند عدم پخش صوت از هندزفری بلوتوثی مواجه می‌‌شوید، نخستین کاری که به صورت ناخودآگاه انجام می‌دهید، بررسی اتصال بلوتوث است. این بررسی باید در مورد گوشی و هندزفری انجام شود؛ اما گاهی اوقات با وجود متصل بودن بلوتوث موبایل و گجت بلوتوثی با چنین اختلالی مواجه می‌‌شویم.

اولین راهکار پیشنهادی برای رفع مشکل بلوتوث گوشی شیائومی آن است که اتصال بلوتوث هر دو دستگاه را یک مرتبه خاموش کرده و پس از حدود 15 ثانیه مجدداً روشن کنید. ممکن است، علت بروز مشکل، اتصال طولانی مدت گوشی و دستگاه از طریق بلوتوث باشد؛ در این صورت، قطع و وصل کردن بلوتوث، ایراد به وجود آمده را برطرف می‌کند.

حفظ فاصله استاندارد بین گوشی و دستگاه بلوتوثی

به واسطه تکنولوژی بلوتوث می‌توان دستگاه‌های هوشمند را بدون نیاز به کابل یا ابزار جانبی دیگری به هم وصل نمود؛ اما این به معنای امکان اتصال دستگاه‌ها از فاصله بسیار دور نیست.

دومین کاری که برای رفع مشکل بلوتوث گوشی باید بردارید، آن است که فاصله بین موبایل تا گجت بلوتوثی را چک کنید. این فاصله نباید از 10 یا 15 متر بیشتر باشد؛ البته در صورتی که مانعی مثل دیوار، بین گوشی و گجت وجود داشته باشد، این فاصله کاهش می‌یابد و در برخی موارد تقریباً به نصف (حدود 7 متر) می‌رسد.

رفع سیگنال‌های مزاحم

رفع سیگنال‌های مزاحم، یکی از روش های رفع مشکل بلوتوث گوشی شیائومی محسوب می‌شود

مواقعی پیش می‌آید که به عنوان مثال شما در منزل مشکلی با گوشی و هندزفری بلوتوثی ندارید، اما با قرار گرفتن در مکان جدید متوجه اختلال عدم اتصال بلوتوث یا قطع و وصل شدن صدا خواهید شد. در این مواقع باید دقت کنید که دستگاه‌ها در معرض سیگنال‌های مزاحم نباشند؛ به عنوان مثال ممکن است، در نزدیکی شما یک دکل مخابراتی وجود داشته باشد.

سیگنال‌ها و امواج رادیویی مزاحم می‌توانند، اتصال بلوتوث را با مشکل مواجه کنند؛ بنابراین قبل از انجام هر اقدام دیگری، به مکان جدید بروید؛ مجدداً گوشی و دستگاه را امتحان کنید و در صورتی که مشکل برطرف نشد، به سراغ روش‌های دیگر بروید.

حذف دستگاه‌های همگام‌شده از تاریخچه بلوتوث گوشی

وقتی برای نخستین بار یک دستگاه بلوتوثی را به گوشی متصل می‌کنیم، دستگاه و گوشی با یکدیگر جفت می‌شوند؛ به این معنا که در دفعات بعدی، کافی است، دو دستگاه در فاصله استاندارد از یکدیگر قرار گرفته و لمس شوند، تا ارتباط بلوتوثی آنها برقرار گردد.

هر چند که قابلیت بالا، راحتی کاربران را در پی دارد و دیگر نیاز نیست، هر بار پروسه روشن کردن بلوتوث دو دستگاه و برقراری ارتباط بین آنها را طی کنند؛ اما گاهی اوقات دردسرساز نیز می‌شود.

به عنوان توضیح بیشتر باید اضافه کرد که به عنوان مثال شما پیشتر، هندزفری بلوتوثی را با گوشی خود جفت کرده‌اید؛ حال که می‌خواهید، گوشی را به تلویزیون هوشمند متصل کنید، متوجه می‌شوید که این ارتباط برقرار نمی‌گردد. علت آن است که هندزفری در محدوده استاندارد با گوشی قرار گرفته و از طریق بلوتوث به آن متصل شده است.

برای برطرف کردن مشکل بالا باید دستگاه‌های همگام‌شده را از تاریخچه بلوتوثی گوشی حذف کنید. برای انجام این کار، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. صفحه گوشی را با لمس پایین کشیده و انگشت خود را روی آیکن Bluetooth نگه دارید.
 2. کلیه دستگاه‌های جفت شده در گوشی مشاهده می‌شوند.
 3. برای حذف دستگاه‌های همگام شده، کافی است، آیکون کنار نام هر دستگاه را لمس کرده و از منوی باز شده، گزینه Unpair را انتخاب کنید.

این مقاله حتما به کارتان می‌آید: رفع مشکل اینترنت گوشی شیائومی

ری استارت کردن گوشی شیائومی

برای رفع مشکل بلوتوث گوشی شیائومی، می‌توان ری استارت کردن گوشی را امتحان کرد

گاهی اوقات مشکل بلوتوث به یک سری مشکلات نرم افزاری ساده در گوشی شیائومی برمی‌گردد. عدم عملکرد صحیح سیستم‌عامل، همچنین عواملی مانند سنگین بودن اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهای روی گوشی، می‌توانند اتصال بلوتوث را با مشکل مواجه کنند. ری استارت کردن گوشی، راهکار حل چنین مشکلاتی است.

آپدیت کردن سیستم عامل گوشی شیائومی

قدیمی بودن سیستم عامل گوشی اندروید یا رابط کاربری آن، یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری است که احتمال اختلال در اتصال بلوتوث را در پی دارد. طبیعتاً این مشکل، با بروزرسانی سیستم عامل برطرف می‌گردد.

ریست فکتوری کردن گوشی شیائومی

در صورتی که راهکارهای ارائه شده در بخش‌های قبل، همچنین ری استارت ساده گوشی جواب نداد و مشکل بلوتوث حل نشد، پیشنهاد می‌کنیم، دستگاه را ریست فکتوری کنید. با انجام این کار، گوشی به تنظیمات کارخانه برگشته، باگ‌های نرم افزاری احتمالی، ویروس‌ها و بدافزارها از بین رفته، تنظیمات اشتباه، اصلاح شده و به احتمال زیاد مشکل حل می‌گردد.

نحوه ریست فکتوری کردن گوشی شیائومی به صورت زیر است:

 1. به بخش تنظیمات گوشی بروید.
 2. به قسمت Additional Settings وارد شوید.
 3. گزینه Factory reset را از پایین صفحه بزنید.
 4. گزینه Erase all data را لمس کنید.

ناگفته نماند که با ریست فکتوری شدن موبایل، نه تنها گوشی به تنظیمات اولیه کارخانه بر می‌گردد؛ بلکه کلیه فایل‌های آن نیز پاک می‌شوند؛ بنابراین قبل از انجام این کار باید از فایل‌ها و اطلاعات مورد نیاز خود کپی پشتیبان تهیه کنید. برای انجام این کار به تنظیمات گوشی رفته و از قسمت Additional Settings، گزینه Restore and backup را انتخاب نمایید.

بررسی سالم بودن دستگاه بلوتوثی

بررسی سالم بودن دستگاه بلوتوثی

گاهی اوقات مشکل عدم اتصال بلوتوث، ربطی به گوشی شیائومی ندارد و به خاطر خرابی دستگاه دوم است؛ در نتیجه یکی از کارهایی که باید انجام دهید، بررسی خرابی گجت صوتی است. برای پی بردن به این مسئله، سعی کنید دستگاه را با استفاده از بلوتوث به گوشی دیگری وصل نمایید.

در صورتی که ارتباط برقرار نشد، مشکل از دستگاه است و باید برای تعمیر آن اقدام کنید؛ اما اگر دستگاه بلوتوثی به راحتی با گوشی دیگری جفت شد، به سراغ راه حل‌های دیگر بروید.

بررسی باتری گوشی شیائومی و دستگاه بلوتوثی

برای برقراری ارتباط بین گوشی و دستگاه بلوتوثی باید باتری هر دو دستگاه سالم بوده و از شارژ کافی برخوردار باشد. معمولاً اگر باتری گوشی مشکل داشته باشد، در هنگام استفاده‌های روزمره به این مسئله پی می‌برید؛ همچنین چک کردن شارژ باتری گوشی موبایل، بسیار راحت است.

بررسی سالم بودن باتری دستگاه و مناسب بودن میزان شارژ آن بسته به نوع دستگاه متفاوت است. در هر حال باید چک کنید که گجت بلوتوثی از شارژ کافی برخوردار باشد.

بیشتر بخوانید: معرفی نمایندگی تعمیرات گوشی شیائومی در علاءالدین

مراجعه به تعمیرکار برای رفع مشکل بلوتوث گوشی شیائومی

همان طور که گفتیم، گاهی اوقات مشکل از سخت افزار موبایل است و با روش‌های بیان شده حل نمی‌گردد. رایج‌ترین علت نرم افزاری بروز مشکل مورد بحث، خراب شدن، قطعه مربوط به بلوتوث گوشی است.

بی تردید اگر هیچ کدام از راهکارهای ارائه شده در قسمت قبل مؤثر واقع نشد، باید برای رفع آن از تعمیرکار مجرب کمک بگیرید. سعی کنید، به فرد یا مرکزی مراجعه کنید که علاوه بر مهارت و تجربه کافی به صورت تخصصی بر روی گوشی‌های شیائومی کار کند.

پیشنهاد ما برای مراجعه به تعمیرکار گوشی شیائومی، سایت و مجموعه ماناتل پارس است. این شرکت از کادر مجرب بهره می‌برد. گوشی شما را از نظر نرم افزاری و سخت افزاری به صورت تخصصی بررسی می‌کند. استفاده از قطعات اصل گوشی شیائومی، ارائه مشاوره، تعمیر گوشی در اسرع وقت و امکان ارائه خدمات بدون نیاز به مراجعه حضوری از جمله مزایای مجموعه مذکور هستند.

جمع بندی

به طور کلی در هنگام مواجهه با مشکل بلوتوث گوشی شیائومی، بهتر است، ابتدا اقدامات زیر را به ترتیب انجام دهید؛ سپس به سراغ سایر راهکارها رفته و در نهایت به تعمیرکار مراجعه کنید.

 1. بررسی اتصال بلوتوث در گوشی و دستگاه بلوتوثی
 2. رعایت فاصله استاندارد بین گوشی و دستگاه
 3. عدم وجود سیگنال‌های مزاحم
 4. بررسی این نکته که هر دو دستگاه به اندازه کافی شارژ باتری دارند.
 5. بررسی سالم بودن دستگاه بلوتوثی
دسته بندی دانستنی ها مقالات تعمیر شیائومی
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به سایت