دلایل روشن نشدن گوشی آیفون بعد از آپدیت

بازدید: 5 بازدید
دلایل روشن نشدن گوشی آیفون بعد از آپدیت
Rate this post

آیفون به عنوان یکی از برندهای باکیفیت و مشهور گوشی های موبایل در ایران، مشتریان و طرفداران بسیاری دارد. این برند با تولید قابلیت های جدید و مبتکرانه در دنیای موبایل، همواره در بسیاری از زمینه ها پیشرو بوده است. طبیعتا، افزودن امکانات جدید برای اولین بار روی گوشی های موبایل، منجر به بروز مشکلات کوچک و بزرگ نرم افزاری برای گوشی خواهد شد. اگرچه که این مشکلات معمولا جای هیچگونه نگرانی ندارند، اما مشاهده آنها برای کاربران آیفون کمی‌آزاردهنده است.

توسعه دهندگان آیفون، به صورت مرتب آپدیت هایی را برای پروداکت های خود در هر سری و نسلی منتشر می‌کنند. این آپدیت ها ممکن است شامل امکانات سری جدید برای نسل های پایین تر، بهبود تجربه کاربری یا رفع باگ های سیستم عامل و رابط کاربری باشد. در هر صورت، این آپدیت ها به صورت دوره ای منتشر می‌شوند و توصیه تمام کارشناسان این است که به محض اطلاع از انتشار آپدیت برای موبایلتان، آن را دانلود و روی گوشی اجرا کنید.

با این وجود، بعضی از کاربران گزارش داده اند که گوشی آیفون آنها بعد از آپدیت دیگر روشن نمی‌شود. مسلما چنین اتفاقی برای کاربر بسیار ترسناک است زیرا هیچکس نمی‌خواهد به دلیل اجرای آپدیت جدید آیفون، گوشی خودش را از دست بدهد. اما چرا گوشی آیفون بعد از آپدیت بالا نمی‌آید؟ در این وضعیت چه کاری می‌توان انجام داد؟ آیا این روشن نشدن، دائمی‌است و ممکن است گوشی دیگر قابل استفاده نباشد؟ در این مقاله، به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

در ادامه، به بررسی دلایل روشن نشدن گوشی آیفون بعد از آپدیت می‌پردازیم تا ببینیم این روشن نشدن گوشی چه اندازه جدی است و آیا راه حلی برای تعمیر گوشی اپل خاموش شده پس از آپدیت وجود دارد؟ اگر می‌خواهید پاسخ این سوال را بدانید، تا انتهای این مقاله با ماناتل پارس همراه باشید.

نشانه های روشن نشدن آیفون پس از آپدیت

نشانه های روشن نشدن آیفون پس از آپدیت

همیشه اینطور نیست که پس از اجرای آپدیت، تمام علائم حیاتی گوشی شما از بین برود. گاهی اوقات شما می‌توانید نشانه هایی از کار کردن موبایل را ببینید اما باز هم گوشی به مرحله استفاده نمی‌رسد. در این قسمت، ایرادهایی که ممکن است بعد از آپدیت آیفونتان مشاهده کنید را بیان می‌کنیم.

به طور کلی، یکی از حالت های زیر ممکن است بعد از آپدیت گوشی آیفون شما رخ دهد:

 • روشن شدن گوشی طبق روال معمول و رسیدن به صفحه ورود رمز (حالت کاملا عادی و سالم)
 • روشن نشدن نمایشگر و عدم وجود هیچ نشانه ای از حیات روی گوشی (حالت کاملا غیرعادی و ناسالم!)
 • کاملا سفید یا کاملا سیاه شدن صفحه نمایش
 • نمایش لوگوی اپل و قفل شدن نمایشگر روی این لوگو
 • ثابت ماندن گوشی روی حالت ریکاوری
 • متوقف شدن روی صفحه چرخ دنده در حال چرخیدن
 • بوت لوپ شدن (حالتی که گوشی روشن شده، به یک مرحله خاص می‌رسد و به صورت خود به خود ری استارت می‌شود)

اگر به هر یک از وضعیت های غیر عادی بالا برخورد کردید، در مرحله اول لازم است استرس را از خود دور کنید زیرا آسیب دیدگی شدید گوشی آیفون به دلیل نصب آپدیت، تقریبا غیرممکن می‌باشد. تقریبا در همه مواردی که چنین ایراداتی رخ می‌دهد، مشکل حل شدنیست و جای نگرانی وجود ندارد.

بررسی دلایل روشن نشدن آیفون پس از آپدیت

حال که با نشانه های بیماری موبایلتان آشنا شدید، می‌توانیم به بررسی دلایل روشن نشدن آیفون بعد از آپدیت و راهکارهای رفع این مشکل بپردازیم. مهم ترین دلایل این اتفاق عبارت اند از:

اختلالات کوچک سیستم

در هر مرحله ای از کار با موبایلتان هم که باشید، ممکن است اختلالات کوچکی برای گوشی پیش بیایند که رفتارهای عجیبی را رقم بزنند. این اختلالات گاهی در کار روزمره با گوشی هم رخ می‌دهد. راهکار برطرف کردن این اختلالات، روش معروف «خاموش و روشن کردن گوشی» است. در مورد بالا نیامدن گوشی آیفون پس از آپدیت هم ممکن است مشکل با یک خاموش و روشن کردن ساده برطرف شود. به هر حال، خالی از لطف نیست که یک بار گوشی خود را ری استارت کنید.

خالی شدن باتری

فرآیند دانلود و نصب آپدیت روی گوشی آیفون، درصد بالایی از باتری گوشی شما را مصرف خواهد کرد. به همین دلیل است که باید باتری را به بالاتر از عدد خاصی برسانید و بعد پروسه نصب آپدیت را شروع کنید. گاهی ممکن است به دلایل مختلف، مصرف باتری افزایش یابد و گوشی شما پس از پایان آپدیت شدن یا در حین آن خاموش شود. در این صورت، راهکار این است که گوشی خود را به آداپتور متصل کنید تا شارژ شود. مطمئن شوید که آداپتور و کابل شارژ هر دو سالم هستند؛ در غیر این صورت گوشی هیچ علامتی از شارژ شدن به شما نشان نمی‌دهد.

بررسی دلایل روشن نشدن آیفون پس از آپدیت

اگر با دو راهکار بالا مشکل روشن نشدن آیفون پس از آپدیت برایتان حل شده باشد، شما انسان خوش شانسی هستید؛ زیرا هیچ بخشی از اطلاعات موبایل شما از دست نرفته است. راهکارهای باقیمانده اما اطلاعات روی سیستم شما را پاک خواهند کرد و گوشی را در حالت تنظیمات کارخانه به شما تحویل خواهند داد.

بروز مشکل در سیستم عامل

برخی از آپدیت ها، خصوصا آپدیت های بزرگتر، با احتمال کمی ‌ممکن است سیستم عامل گوشی شما را خراب کنند. اگر بدشانس باشید و این اتفاق برایتان افتاده باشد، باید سیستم عامل را بازیابی کنید. برای این کار، لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • نرم افزار iTunes را روی کامپیوتر خود نصب کرده و گوشی را با کابل به سیستم متصل کنید.
 • روی سیستم خود در برنامه آیتونز موبایل خود را یافته و یکی از دو گزینه Update یا Restore را انتخاب کنید.

این پروسه، ممکن است مدتی بین 30 دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. در این مدت، گوشی را از سیستم جدا نکنید. ترجیحا از سیستم خود هم استفاده دیگری انجام ندهید تا این فرآیند به اتمام برسد.

آسیب دیدن فریم ور (firmware)

فریم ور، بخشی از سیستم است که وظیفه برقراری ارتباط بین دستورات کاربر و عملکرد سیستم را دارد. در صورتی که به دلیل آپدیت، این بخش از گوشی آیفون شما به تعمیر و آپدیت نیازمند باشد، باید راهکارهای زیر را انجام بدهید:

 • نرم افزار iTunes را نصب کرده و موبایل خود را به وسیله کابل لایتنینگ به کامپیوتر متصل نمایید.
 • با توجه به مدل آیفون خود و جدول زیر، کلیدهای ترکیبی لازم را فشار دهید تا به مرحله آپدیت فریم ور برسید.

 دقت کنید که با توجه به مدل گوشی خود، پس از اجرای موفق مراحل بالا، صفحه نمایش باید کاملا سیاه شود. در غیر این صورت، با موفقیت به مرحله آپدیت فریم ور راه نیافته اید.

 • مطابق دستورالعمل نرم افزار، مراحل آپدیت فریم ور را دنبال کنید. این روش نیز نیم الی یک ساعت طول خواهد کشید.

حل مشکل روشن نشدن آیفون پس از آپدیت

جمع بندی

روشن نشدن گوشی آیفون بعد از آپدیت، یکی از ترسناک ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای هر یوزر آیفونی رخ بدهد. در این حالت، بدترین تصورات ممکن در ذهن شما رخ خواهد داد اما لازم نیست خود را نگران کنید. تقریبا همیشه این مشکل رفع می‌شود. در این مقاله، به چهار دلیل احتمالی مشکل شما اشاره کردیم و راه حل متناسب با هر مشکل را شرح دادیم. به کمک راهکارهای این مقاله شما می‌توانید بدون مراجعه به مکانی برای تعمیر گوشی اپل خود، مشکلتان را برطرف نمایید.

دسته بندی مقالات تعمیر آیفون
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به سایت