دلایل هنگ کردن گوشی و راه حل رفع آن

بازدید: 153 بازدید
دلایل هنگ کردن گوشی
Rate this post

هنگ کردن گوشی

این مشکل را تقریبا همه ما تجربه کرده ایم. هنگ کردن گوشی اینگونه اتفاق می افتد که صفحه در یک نقطه می ایستد و هیچ کلیکی یا حرکتی قابل انجام نیست. تا زمانیکه گوشی را خاموش و روشن کنید. بیشتر دلایل هنگ کردن گوشی های اندروبدی، تنوع سخت افزاری به کار رفته در آن است. اما گوشی های آیفون از آنجایی که سخت افزار ثابتی دارند، معمولا بندرت دچار همچین مشکلی می شوند. برای هنگ کردن گوشی، دلایل مختلفی وجود دارد که در اینجا به بررسی آنها می پردازیم.

دلایل هنگ کردن گوشی

1) تنوع بالای برنامه ها و اپ های نصب شده روی دستگاه: تا جای ممکن تلاش کنید تا متناسب با برنامه پیام رسان خود، رم کافی برای گوشیتان تهیه کنید. چرا که این برنامه ها، نیاز زیادی به رم دارند و در صورت کافی نبودن آن، گوشی هنگ خواهد کرد.
2) فراموش نکنید که همیشه باید رم دستگاه در حدود 40% خالی باشد و در اختیار اندروید قرار گیرد تا گوشی، دچار هنگی نشود.
3) در صورت وجود حافظه ی داخلی و مموری کارت، لطفا اطلاعات خود را روی حافظه داخلی ذخیره نموده و مموری کارت را تا جای ممکن آزاد بگذارید.
4) برنامه های باز مانده در پس زمینه را ببندید. چرا که موجب کند عمل کردن سیستم عامل می شود. 5) از برنامه هایی همچون clean master جهت بهتر عمل کردن اندروید، استفاده کنید.
6) دلیل ششم هنگ کردن گوشی، ویروسی شدن آن است که با یک اسکن، مشکل برطرف خواهد شد.
7) خاموش نکرن گوشی به مدت طولانی، گاهی می تواند علت هنگ کردن گوشی باشد. چرا که با خاموش کردن، اطلاعاتی که در حافظه پنهان نشسته اند، پاک خواهند شد. بنابراین حتما یکبار در هفته گوشی خود را ری استارت نمایید.
8) لطفا گزینه ی صرفه جویی در مصرف انرژی را خاموش نمایید تا گوشی دچاز هنگی نشود.
9) گاهی برخی برنامه ها برای باز شدن، به اینترنت احتیاج دارند که در صورت کندی شبکه، دچار هنگی خواهند شد.
در صورت نیاز می توانید تعمیر گوشی خود را بما بسپارید.
دسته بندی دانستنی ها
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به سایت