اپل رسما پشتیبانی از برنامه های وب را در اتحادیه اروپا حذف کرد

بازدید: 5 بازدید
برنامه های وب
Rate this post

هنگامی که برخی از کاربران اروپایی نسخه بتای iOS 17.4 را نصب کردند، متوجه شدند که برنامه های وب مترقی دیگر کار نمی کنند. البته آنها فکر کردند که این یک باگ در نسخه آیفون می باشد اما به نظر می رسد این یک تصمیم عمدی از جانب اپل می باشد که این شرکت در وب سایت خود جزئیات آن را توضیح داده است.

اپل با اشاره به قانون بازارهای دیجیتال بلوک، پشتیبانی از برنامه های وب مترقی در اتحادیه اروپا را متوقف خواهد کرد.
برنامه‌های وب پیشرو چیست: اینها وب‌سایت‌هایی هستند که می‌توانید به عنوان میانبر به صفحه اصلی خود به عنوان برنامه اضافه کنید.

اما با قابلیت‌هایی مانند امکان ارسال اعلان‌ها، ارائه نشان‌های اعلان و حفظ اطلاعات ورود به سیستم. آنها بر اساس موتور WebKit سافاری هستند.

مشکل مربوط به الزام DMA اتحادیه اروپا است که اپل به مرورگرهای شخص ثالث اجازه می دهد تا از موتورهای خود در iOS استفاده کنند. این مسئله به نوبه خود به این معنی است که این برنامه های وب مترقی می توانند به جای WebKit بر روی هر یک از آنها جایگزین شوند.

اپل می گوید که ایجاد برنامه های وب مطابق با DMA اتحادیه اروپا مستلزم کارهای زیادی است که با توجه به استقبال کم کاربران از برنامه های وب، انجام آنها عملی نیست.

برنامه های وب

 اپل همچنین به نگرانی‌های امنیتی در مورد برنامه‌های وب پیشرو مبتنی بر موتورهای مرورگر جایگزین اشاره می‌کند. همچنین خاطرنشان می‌کند که برنامه‌های مخرب می‌توانند بدون اطلاع کاربر، داده‌ها را بخوانند، مجوزها را دوباره دریافت کنند و به دوربین، میکروفون یا مکان کاربر دسترسی پیدا کنند.

بنابراین زمانی که iOS 17.4 در ماه مارس برای عموم مردم عرضه شود، کاربران مستقر در اتحادیه اروپا دیگر برنامه های وب مترقی را دریافت نخواهند کرد. بلکه گزینه ای را برای اضافه کردن نشانک های اولیه مرورگر در صفحه اصلی خود دریافت خواهند کرد که به عنوان یک برگه جدید در آنها باز می شود. مرورگر مربوطه آنها داده های ورود را حفظ نمی کنند و نمی توانند اعلان ارسال کنند.
همچنین اپل نمی‌توانست برنامه‌های وب پیش‌رونده را به‌عنوان یک گزینه به عنوان سافاری در آیفون‌های کاربران اتحادیه اروپا نگه دارد، زیرا DMA  نیاز دارد که در همه مرورگرها برابر باشند.

برنامه های وب

منبع

دسته بندی خبر
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به سایت