اندروید 15 با اولین نسخه آزمایش شده در آوریل منتشر می شود

بازدید: 5 بازدید
اندروید 15
Rate this post

امروز گوگل اولین پیش‌نمایش توسعه‌دهنده (DP) اندروید 15 را منتشر کرد و این یعنی یک روز دیرتر از زمانی است که شایعه شده بود.

 یک نسخه DP دیگر در ماه مارس منتشر می‌شود که شامل اولین نسخه بتا در آوریل می باشد. نسخه بتای دوم در ماه مه عرضه خواهد شد و سپس مرحله “پایداری پلتفرم” در ماه ژوئن و قبل از انتشار نهایی که… پس از جولای خواهد بود، آغاز می‌شود.

 همه این اطلاعات در حال حاضر درگوگل فاش می شود. در ادامه این شرکت می‌گوید که از ژوئن «چند ماه» تا عرضه رسمی باقی مانده است.

مثل همیشه یک  DP  با نسخه بتا اولیه که هنوز چیزهای جدیدی در آن اضافه نشده است و چیزهایی که بعدها قرار است اضافه شود بر عهده ی توسعه دهندگان می باشد.

اندروید 15

اندروید 15

در اندروید 15 از اشتراک‌گذاری جزئی صفحه پشتیبانی می‌شود یعنی به این معناست که می‌توانید فقط یک پنجره برنامه را به‌جای کل صفحه به اشتراک بگذارید.

Android 13  پشتیبانی از اتصال به دستگاه‌های MIDI 2.0 از طریق USB را اضافه کرد، و Android 15 پشتیبانی را به برنامه‌های MIDI مجازی گسترش می‌دهد.

همچنین به برنامه‌های ترکیبی اجازه می‌دهد برنامه‌های سینتی‌سایزر را به‌عنوان یک دستگاه MIDI 2.0 مجازی کنترل کنند درست مانند یک دستگاه USB MIDI 2.0.

در آپدیت نسخه اندروید 15 بهبود عملکرد اضافی نیز وجود دارد و برنامه‌های افزودنی جدید برای کنترل بیشتر بر روی سخت‌افزار و همچنین الگوریتم‌های دوربین در دستگاه‌های پشتیبانی‌شده  را اضافه می کند.

همچنین پشتیبانی از انواع داده‌های جدید در Health Connect که فایل‌ها را می‌توان با امضای رمزنگاری سفارشی در Android 15 محافظت کرد و از دستکاری یا خراب نشدن آن‌ها اطمینان حاصل کرد و در برابر بدافزارها یا تغییرات غیرمجاز فایل محافظت می‌کند.

اندروید 15

همانطور که از برچسب گذاری قبل از بتا پیداست، این آپدیت ممکن است برای همه  گوشی های اندروید مناسب نباشد. این موضوع برای توسعه دهندگان اندروید در نظر گرفته شده است تا نسخه جدید را تست کنند و مطمئن شوند که آپدیت آنها با نسخه های موبایل مطابقت دارد و به خوبی کار می کنند یا خیر.

منبع

دسته بندی خبر
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به سایت