مشکل پریدن آنتن آیفون

بازدید: 27 بازدید
مشکل پریدن آنتن آیفون
Rate this post

ورود گوشی‌های شرکت اپل به بازار را می‌توان انقلابی در حوزه گوشی‌های هوشمند به شمار آورد. این دستگاه‌ها که تحت عنوان گوشی آیفون عرضه می‌شوند، علاوه بر داشتن کیفیت ساخت عالی و طول عمر بالا، از امکانات ویژه‌ای برخوردار بوده و به علت یکپارچگی نرم افزار و سخت افزار با هیچ محصول مشابه دیگری قابل مقایسه نیستند؛ اما این گوشی‌ها نیز ممکن است، دچار مشکلاتی شوند.

یکی از مشکلاتی که کاربران از آن شکایت می‌کنند، پریدن آنتن آیفون است؛ این مشکل به دلایل گوناگونی اتفاق می‌افتد و نشانه‌های مختلفی دارد. در این مقاله علاوه بر بررسی مشکل پریدن آنتن آیفون، نشانه‌ها و روش‌های حل این مشکل را توضیح خواهیم داد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

نشانه‌های مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون

مسلما هر مشکلی خود را به نحوی نشان می‌دهد تا بتوان از بروز این مشکل آگاه شد. ما در این بخش نشانه‌های مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون را با شما در میان می‌گذاریم.

نمایش پیام No service

نمایش پیغام No service به معنای پریدن کامل آنتن گوشی آیفون است؛ در این حالت امکان برقراری تماس، ارسال پیامک و استفاده از اینترنت موبایل به هیچ عنوان وجود ندارد و باید بررسی کنیم که آیا مشکل نرم افزاری است، یا سخت افزاری؟ یکی از روش‌های دم دستی پی بردن به این مسئله آن است که از قسمت تنظیمات موبایل به بخش general رفته و از قسمت reset، گزینه reset network انتخاب شود.

در صورتی که ایراد از نرم افزار گوشی باشد، احتمال دارد که مشکل مطرح شده به راحتی برطرف گردد؛ در غیر این صورت با یک مشکل سخت افزاری مواجه هستیم؛ توصیه می‌شود که به مرکز یا فرد متخصص در زمینه تعمیر گوشی آیفون مراجعه کنید.

یکی دیگر از کارهایی که در هنگام دیدن پیام No service می‌توان انجام داد، شماره گیری کد *#06#‌ است؛ اگر کد IMEI نشان داده نشد، مشکل از سخت افزار گوشی است.

بروز حالت Searching

گاهی اوقات آنتن دهی گوشی آیفون بسیار ضعیف می‌شود؛ به حدی که سیستم عامل آن را جستجو کرده، اما نمی‌یابد؛ در این شرایط با حالت Searching مواجه هستیم؛ این مشکل نیز به دلیل ایرادات نرم‌ افزاری یا سخت افزاری اتفاق می‌افتد.

دلایل پریدن آنتن آیفون

دلایل پریدن آنتن آیفون

همان گونه که تا بدین جا متوجه شده‌اید، پریدن آنتن آیفون ممکن است، ناشی از مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری باشد؛ به عنوان مثال به خراب شدن بیس باند گوشی اشاره می‌کنیم؛ خوشبختانه در موارد زیادی، این قطعه، قابل تعمیر است؛ همچنین در صورت لزوم می‌توان آن را تعویض نمود.

در ادامه به برخی دیگر از عواملی که ممکن است، موجب بروز مشکل پریدن آنتن در گوشی آیفون شوند، اشاره می‌کنیم.

آسیب فیزیکی به گوشی

اتفاقاتی مثل سقوط گوشی، ضربه خوردن یا خیس شدن آن، ممکن است، باعث جا به جایی قطعات داخلی و حتی خرابی آنها شوند؛ در این صورت احتمال زیادی وجود دارد که عملکرد دستگاه تلفن همراه با مشکل مواجه شود؛ به خصوص در مورد گوشی‌های آیفون، پریدن آنتن رایج است.

خرابی سیم کارت یا کیت سیم کارت

یکی از دلایل ارسال پیغام No service، خرابی سیم کارت است؛ طبیعتاً در این حالت، تعویض سیم کارت معیوب، راه حل مشکل است و باید به اپراتور مربوطه مراجعه نمود؛ علاوه بر این در مواردی نیز ممکن است، با باز کردن گوشی، متوجه خرابی کیت سیم کارت شویم؛ این مشکل نیز به راحتی و با استفاده از کیت سالم، برطرف می‌گردد.

بیشتر مطالعه نمایید: خرابی باتری گوشی آیفون

مشکل داشتن دکل آنتن محل

بعضی وقت‌ها پریدن آنتن آیفون، هیچ ربطی به گوشی ندارد؛ بلکه مشکل از دکل آنتن موجود در محل است؛ طبیعتاً در این حالت با عوض کردن مکان مشاهده می‌کنیم که موبایل به خوبی آنتن می‌دهد. این مشکل ممکن است، موقت باشد؛ اما اگر به طور کلی دکل محل زندگی یا کار شما (که به طور دائم در آنها حضور دارید) آنتن دهی ضعیفی دارد و اصطلاحاً در نقطه کوری ساکن هستید، می‌توانید، از تجهیزات افزایش دهنده سیگنال به منظور رفع مشکل پرش آنتن یا آنتن دهی ضعیف آیفون استفاده کنید.

قرار گرفتن گوشی در معرض امواج خاص

قرار گرفتن گوشی در معرض امواج خاص

علاوه بر آنچه در قسمت قبل گفته شد، مواقعی پیش می‌آید که شما با ورود به مکان خاصی متوجه پریدن آنتن گوشی خود می‌شوید. در یک بیان کلی و خلاصه وار می‌توان توضیح داد که برخی امواج الکتریکی و مغناطیسی با امواج گوشی موبایل تداخل پیدا کرده و اختلالاتی در آنتن دهی آن به وجود می‌آورند؛ علاوه بر این در برخی اماکن، بنا بر دلایل خاصی، تجهیزاتی جهت تضعیف آنتن گوشی به کار می‌رود؛ طبیعی است که در این شرایط به هیچ وجه نباید نگران قطع شدن آنتن گوشی خود باشید.

نصب نرم افزارهای مخرب

به طور کلی نصب نرم افزارهای مخرب، همچنین وجود ویروس‌ها می‌تواند، باعث بروز اختلالاتی در گوشی‌های موبایل شود؛ هر چند که این مشکل به ندرت، قطع شدن کامل آنتن را در پی دارد؛ اما در مورد گوشی‌های آیفون، احتمال دارد که آنتن دهی بسیار ضعیف شده و در مواقعی شاهد پریدن آنتن نیز باشیم.

در ادامه توضیحات بالا توصیه می‌شود که در نصب نرم افزارها دقت کرده و مراقب برنامه‌های مخرب باشید؛ همچنین سیستم عامل و اپلیکشین‌های کاربردی را همواره به روز نگه دارید؛ علاوه بر اینها نصب یک آنتی ویروس مناسب بر روی آیفون نیز از بروز مشکلات زیادی جلوگیری می‌کند.

بیشتر مطالعه نمایید: تاریخچه موبایل

وجود فریمور نامناسب در گوشی

فریمور را می‌توان به طور خلاصه یک بخش نرم افزاری خاص از گوشی دانست که بر روی یک قطعه سخت افزاری حک می‌شود. فریمورها، قطعات مهمی به شمار رفته و وظایف متعددی بر عهده دارند. نکته‌ای که با توجه به موضوع مقاله لازم است به آن پرداخته شود، این است که نصب فریمور گوشی دیگر می‌تواند، باعث ایجاد مشکلاتی گردد که یکی از آنها پریدن آنتن آیفون است؛ بنابراین در صورت تعویض یا نصب فریمور، بسیار دقت کنید که از قطعه مناسب استفاده شود.

روش‌های حل مشکل پریدن آنتن آیفون

روش‌های حل مشکل پریدن آنتن آیفون

خوشبختانه در برخی موارد می‌توان با انجام یک سری کارهای ساده، مشکل پریدن آنتن آیفون را برطرف کرد؛ البته در صورتی که روش‌های معمول جواب ندهند، بهتر است، از تلاش بیش از حد پرهیز کرده و به فرد متخصص در زمینه تعمیر گوشی مراجعه نمود. برخی از بهترین روش‌های حل مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون در ادامه آمده‌اند.

خارج کردن سیم کارت و قرار دادن مجدد آن

از آنجا که میزان آنتن دهی گوشی، ارتباط مستقیم با سیم کارت آن دارد، نخستین کاری که در هنگام بروز مشکل باید انجام داد، خارج کردن سیم کارت و قرار دادن مجدد آن است؛ در صورتی که سیم کارت به علت افتادن گوشی یا هر اتفاق دیگری جا به جا شده باشد، انجام این کار، مشکل پرش آنتن را برطرف می‌کند؛ علاوه بر این مشکل تداخل اپراتورها نیز با جایگذاری مجدد سیم کارت برطرف می‌گردد.

اطمینان پیدا کردن از رجیستر بودن گوشی

یکی از مواردی که در هنگام بروز مشکل پرش آنتن گوشی آیفون باید بررسی شود، رجیستر بودن گوشی است. به عنوان توضیح بیشتر باید اضافه کرد که برخی از گوشی‌های اپل به صورت قاچاقی وارد شده و به همین دلیل بر اساس طرح رجیستری، به خدمات سیم کارت داخلی دسترسی نخواهند داشت؛ در این شرایط آنتن ندادن آیفون، بدیهی به نظر می‌رسد؛ بنابراین ضروری است که از رجیستر بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنید.

ریستارت کردن گوشی

ریستارت کردن گوشی، بسیاری از مشکلات نرم افزاری را برطرف می‌کند؛ از این رو یکی از راهکارهای مهم رفع مشکل پریدن آنتن گوشی اپل به شمار می‌رود.

روش ریستارت کردن اکثر گوشی‌های آیفون به این صورت است که باید دکمه‌های sleep و wake را به طور هم‌زمان فشار داده و چند ثانیه نگه داریم؛ پس از مشاهده اسلایر و درگ کردن آن، گوشی را به مدت کوتاهی در حالت خاموش باقی گذاشته و دوباره دکمه‌های sleep و wake را فشار می‌دهیم؛ در نهایت دستگاه روشن شده و احتمال بازگشت آنتن دهی گوشی به حالت عادی زیاد خواهد بود.

آپدیت سیستم عامل آیفون

در مواردی که ریستارت کردن گوشی جواب نمی‌دهد، باید بروز بودن سیستم عامل آیفون (ios) بررسی گردد. به طور کلی آپدیت سیستم عامل، بسیاری از باگ‌های نرم افزاری و مشکلات ناشی از آنها را برطرف می‌کند. برای آپدیت سیستم عامل آیفون، باید به اینترنت وای فای دسترسی داشته باشید؛ زیرا با وجود مشکل عدم آنتن دهی نمی‌توان از اینترنت سیم کارت گوشی استفاده کرد.

جهت بروزرسانی سیستم عامل گوشی آیفون، پس از روشن کردن وای فای مسیر Settings، General، Software Update را طی کنید؛ منتظر بمانید، تا دستگاه، آپدیت‌های موجود را بررسی کند؛ در نهایت آپدیت مورد نظر را دانلود و سپس نصب نمایید.

فعال کردن حالت پرواز

فعال کردن حالت پرواز

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در هنگام No service شدن گوشی آیفون می‌توان انجام داد، فعال کردن حالت پرواز است؛ البته بعد از گذشت چند ثانیه، باید آن را غیرفعال نموده و آنتن دهی گوشی را چک کنید.

فعال کردن حالت دیتای سیم کارت

فعال کردن دیتای سیم کارت یکی دیگر از راهکارهای پیشنهادی برای برطرف کردن ایراد پریدن آنتن آیفون است. برای انجام این کار باید از قسمت تنظیمات به Cellular و سپس Cellular Data رفته، دیتا را فعال کنید. بعد از این مرحله نیز باید از طریق مسیر Settings ،Cellular، Data Roaming از فعال بودن رومینگ اطمینان حاصل کنید؛ البته گاهی اوقات نیز غیر فعال کردن رومینگ جواب داده و باعث می‌شود، آنتن دهی گوشی به حالت عادی برگردد.

بررسی ساعت و تاریخ

روش بررسی ساعت و تاریج برای حل مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون، شاید از نظر برخی افراد عجیب به نظر برسد؛ اما جالب است، بدانید که این راهکار به ظاهر ساده در موارد زیادی جواب داده و اختلال به وجود آمده را برطرف می‌کند؛ از این رو پیشنهاد می‌کنیم، در صورتی که آیفون شما با مشکل پرش آنتن مواجه شد، اینترنت وای فای را روشن نموده و سپس مسیر Settings، General، Data and Time را طی کنید؛ در نهایت باید Set Automatically را فعال نمایید؛ این، بهترین، مطمئن‌ترین و دقیق‌ترین روش برای تنظیم تاریخ و ساعت آیفون است.

فورس ریستارت کردن آیفون

اگر ریستارت ساده، آپدیت سیستم عامل و سایر روش‌ها جواب نداد، بهتر است، به سراغ فورس ریستارت برویم. با انجام این کار علاوه بر رفع ایرادات نرم افزاری، سیم کارت موجود در گوشی نیز خوانده می‌شود و به احتمال قریب به یقین، مشکل ضعف آنتن دهی آیفون مرتفع می‌گردد.

غیر فعال نمودن eSIM

eSIM از امکانات جدید گوشی‌های آیفون است که به دستگاه موبایل اجازه می‌دهد، به صورت هم‌زمان از یک سیم کارت فیزیکی و یک سیم کارت غیر فیزیکی پشتیبانی کند؛ اگر روش‌های پیشین جواب نداد؛ به منظور برطرف کردن مشکل پرش آنتن گوشی، قابلیت eSIM را غیر فعال کنید؛ زیرا تداخل سیم کارت مجازی با طرح رجیستری، ممکن است، مشکل ساز شده باشد.

ریست فکتوری کردن گوشی آیفون

ریست فکتوری کردن گوشی آیفون

معمولاً این آخرین راهکاری است که برای رفع ایراد پریدن آنتن گوشی و سایر مشکلات مشابه پیشنهاد می‌شود؛ زیرا با این روش، کلیه داده‌ها و فایل‌های موجود در گوشی حذف می‌شوند؛ بنابراین در صورتی که هیچ روشی جواب نداد، پس از تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات مورد نیاز، می‌توانید، آیفون را ریست فکتوری کنید؛ در ضمن مراقب نرم افزارهای مهم نصب شده بر روی گوشی نیز باشید.

سخن آخر

در این مقاله، تلاش کردیم که مهم‌ترین دلایل پریدن آنتن آیفون را یافته و راهکارهایی برای رفع مشکل مذکور ارائه دهیم؛ اما همان طور که پیشتر تا حدودی اشاره کردیم، گاهی اوقات مشکل قطع شدن آنتن گوشی آیفون، فراتر از باگ نرم افزاری یا یک ایراد جزئی است؛ بنابراین در صورتی که سلامت سیم کارت را چک کرده و اقداماتی مثل ریستارت ساده، رفتن به حالت هواپیما، آپدیت ios‌ و سایر راهکارهای بیان شده را انجام دادید؛ اما مشکل همچنان به جای خود باقی بود؛ لازم است، به فکر تعمیر گوشی باشید.

اگر به دنبال یک مرکز مطمئن برای تعمیر گوشی آیفون هستید، مجموعه ماناتل پارس، بهترین گزینه شما خواهد بود. این مجموعه که به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات گوشی اپل در ایران شناخته می‌شود، به دلیل برخورداری از متخصصان تعمیر گوشی‌های آیفون و بهره‌مندی از قطعات اورجینال اپل، می‌تواند بهترین خدمات را به شما ارائه نماید.

دسته بندی دانستنی ها
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به سایت