رونمایی سامسونگ از صفحه نمایش 3500 ppi برای هدست های مدل XR

بازدید: 8 بازدید
هدست های مدل XR
Rate this post

امروز سامسونگ از یک صفحه نمایش کاملاً جدید برای هدست های مدل XR رونمایی کرد که دارای یک فناوری بسیار جالب است.

نام این فناوری  OLEDOS یا OLED  سیلیکونی که ظاهراً این اولین نمایشگر OLEDOS جهان با ساختار زیرپیکسلی RGB است. این نمایشگر با استفاده از مواد آلی بر روی ویفر سیلیکونی ایجاد می شود.

ابعاد آن 1.03 اینچ می باشد و همچنین شرکت قول داده که تراکم 3500 ppi فوق العاده ای به همراه خواهد داشت. در حالی که سامسونگ وضوح تصویر آن را ذکر نکرده است.

برخی ارقام و محاسبات نشان می دهد که این صفحه نمایش حدود 2550 2550 x است.  البته هدست های XR از دو مورد (برای هر چشم یکی) استفاده می کنند.

هدست های مدل XR

سامسونگ گفته است که این صفحه نمایش به منبع نور جداگانه نیاز ندارد زیرا  از فناوری OLED استفاده می کند. متأسفانه این شرکت نسبت به نرخ تازه سازی نمایشگر توجهی نکرده است. برخی حدس می زنند که 90 هرتز است اما هنوز هیچ چیز رسمی در مورد نرخ تازه سازی منتشر نشده و این ها همش حدس و گمان های ما می باشد.


این صفحه نمایش توسط eMagin، یک سازنده نمایشگر OLEDOS مستقر در ایالات متحده ساخته شده است که سامسونگ چند ماه پیش آن را خریداری کرد.

 eMagin  در ساخت کلاه ایمنی و عینک دید در شب برای مصارف نظامی تخصص دارد و همچنین از پنل های OLEDOS مانند این مدل استفاده می کند.

اعلام سامسونگ برای یک نمایشگر جدید معمولاً به این معنی است که سامسونگ بعداً از این فناوری در یکی از محصولات خود استفاده خواهد کرد. بنابراین ما حدس میزنیم که هدست XR سامسونگی در راه است دارای این فناوری باشد.

با توجه به اینکه اپل در حال حاضر با هدست Vision Pro خود که عرضه آن از 2 فوریه آغاز می شود ممکن است این فناوری را روی هدست ویژن پرو خود پیاده سازی کرده باشد و در این رونمایی این ویژگی را معرفی کند که این اتفاق عجیبی نخواهد بود.

هدست های مدل XR


چند روز پیش کوالکام در مورد چیپست Snapdragon XR2+ Gen 2 برای هدست های مدل  XR خود ویژگی هایی را معرفی کرد. این چیپست دستگاه های سامسونگ را تامین می کند که می تواند نسخه ویژه اندروید طراحی شده توسط گوگل را به طور خاص برای هدست های XR اجرا کند.

منبع

دسته بندی خبر
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به سایت