iOS 17.5 دانلود برنامه ها را از وب سایت ها امکان پذیر کرد

بازدید: 7 بازدید
iOS 17.5
Rate this post

امروز اپل iOS 17.5 beta 2 را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است. ما معمولاً در مورد چنین نسخه هایی گزارشی منتشر نمی کنیم اما این گزارش بسیار مهم است. زیرا اولین ویژگی است که اپل مجبور شده به لطف قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA)  اضافه کند.

با شروع  انتشار نسخه iOS 17.5، دارندگان آیفون اتحادیه اروپا می توانند برنامه ها را از وب سایت ها دانلود کنند. این برنامه sideloading می باشد که نیازی به مراجعه به اپ استور اپل یا هر فروشگاه دیگری برای دانلود برنامه ها نیست.

توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند برنامه‌های قابل دانلود را در وب‌سایت‌های خود ارائه دهند، باید فرآیند تأیید محضری اپل را انجام دهند، باید دو سال یا بیشتر در برنامه توسعه‌دهنده اپل عضویت داشته باشند. همچنین توسعه‌دهنده باید مستقر در اتحادیه اروپا یا دارای زیرمجموعه باشد.
برنامه‌هایی که در سال گذشته یک میلیون نصب اولیه سالانه یا بیشتر در iOS در اتحادیه اروپا داشته‌اند، واجد شرایط استفاده از این روش هستند. خبر خوب این است که برنامه های دانلود شده از وب سایت ها را می توان مانند سایر برنامه ها پشتیبان گیری، بازیابی و به روز رسانی کرد.

iOS 17.5

هنگامی که می‌خواهید برنامه‌ای را نصب کنید، یک برگه سیستم می‌بینید که نام برنامه، نام توسعه‌دهنده، توضیحات برنامه و تصاویر صفحه نمایش را نشان می‌دهد و باید به آن برنامه‌نویس اجازه دهید تا برنامه‌ها را نصب کند. شما فقط می‌توانید از این ویژگی در داخل اتحادیه اروپا و فقط در آیفون‌ها استفاده کنید.
مزیت همه این‌ کارها برای توسعه‌دهندگان این است که آنها مجبور نخواهند بود برای برنامه‌هایی که در وب‌سایت‌ها توزیع می‌شوند، مبلغی از فروش اپلیکیشن‌ها را به اپل بپردازند اما این بدان معنا نیست که آنها مبلغی پرداخت نخواهند کرد.

اپل برای هر نصب سالانه بیش از یک میلیون در سال گذشته “هزینه فناوری اصلی” 0.5 یورو را از کاربران درخواست می کند. خوشبختانه این هزینه حداقل برای موسسات غیرانتفاعی، موسسات آموزشی و نهادهای دولتی معاف شده است.

iOS 17.5

منبع

دسته بندی خبر
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به سایت