قابلیت‌ها و ترفند‌های گوشی شیائومی

بازدید: 119 بازدید
ترفندهای گوشی شیائومی
Rate this post

شیائومی از جمله برند‌هایی است که توانست در مدت نه چندان زیادی، طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کند. جالب است که به‌طور متوسط در هر جمعیتی، حدود 30 تا 40 درصد از گوشی‌های شیائومی استفاده می‌کنند اما کم‌تر فردی است که از قابلیت‌ها و ترفند‌های گوشی شیائومی باخبر باشد. در این مقاله قصد داریم تا قابلیت‌های جالب این گوشی را مورد بررسی قرار دهیم.

15 قابلیت جالب گوشی شیائومی

فلاش زدن هنگام دریافت تماس

برای روشن شدن فلش گوشی‌های شیائومی موقع زنگ خوردن فقط کافی است در منو‌ی شماره‌گیر روی «تنظیمات» کلیک نمایید. در مرحله‌ی بعد لازم است تا روی «حساب‌های تماس» کلیک کرده و در نهایت روی «تنظیمات تماس‌های دریافتی» بزنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود اگر گزینه‌ی «فلاش زدن در حالت زنگ خوردن» را فعال کنید، از آن پس در هر زمان که زنگ تلفن همراه شما به صدا درآید، گوشی شما فلاش خواهد زد.

استفاده از گوشی با تنها یک دست

استفاده از گوشی با تنها یک دست، یکی از قابلیت های گوشی شیائومی است 

اگرچه این روز‌ها گوشی‌های بزرگ‌تر طرفداران بیش‌تری دارند اما یکی از مشکلات افزایش اندازه‌ی تلفن همراه دشوار بودن نگهداری و کنترل آن‌ها با یک دست است. برند‌هایی مانند شیائومی و سامسونگ که همواره به رضایت مشتریان خود فکر می‌کنند، برای این مشکل هم راه‌حلی ابداع کرده‌اند. در واقع مطابق با این قابلیت شما می‌توانید به‌راحتی با استفاده از تنها یک دست، گوشی موبایل خود را کنترل کنید.

برای این منظور کافی است پس از مراجعه به بخش «تنظیمات»، روی گزینه‌ی «تنظیمات اضافه Additional settings» و سپس روی «حالت یک دست One-handed mode» کلیک کنید. در نهایت پس از زدن روی سوییچ برای فعال‌سازی، لازم است از قسمت پایینی، اندازه‌ی صفحه‌ی مورد نظر را انتخاب نمایید. در این حالت صفحه‌ی نمایش کوچک خواهد شد و در قسمت چپ یا راست نمایشگر قرار خواهد گرفت.

قابلیت Pocket Mode

قابلیت Pocket Mode یکی از بهترین قابلیت‌ها و ترفند‌های گوشی شیائومی است که هدف آن جلوگیری از لمس غیر ضروری صفحه‌ی نمایش می‌یاشد. حتماً برای شما هم اتفاق افتاده است که وقتی تلفن همراه خود را در کیف خود قرار می‌دهید، ناخودآگاه برخورد اجسام با آن موجب یک سری فعالیت‌های ناخواسته می‌شود و حتی برخی اوقات باعث هنگ کردن گوشی شیائومی می‌گردد. قابلیت Pocket Mode از این پیشامد‌ها جلوگیری می‌نماید.

برای فعال نمودن این ترفند گوشی شیائومی، کافی است ابتدا وارد بخش «تنظیمات Settings» گوشی خود شوید. در مرحله‌ی بعد لازم است روی گزینه‌ی «قفل صفحه و پسورد Lock Screen & Password» زده و سپس روی «تنظیمات پیشرفته Advanced Settings» کلیک نمایید. در مرحله‌ی آخر لازم است گزینه‌ی Pocket Mode را فعال کنید.

فعال کردن دستیار لمسی Quick Ball

فعال کردن دستیار لمسی Quick Ball

در برخی از مواقع این امکان وجود دارد که در اثر قرار گرفتن گوشی در معرض رطوبت بسیار یا افتادن در آب یا حتی ضربه، دکمه‌های لمسی عمل نکنند. در این زمان احتمالاً اولین تصمیم ذهنی شما مراجعه به یک متخصص تعمیر گوشی است اما اگر گوشی شیائومی داشته باشید می‌توان بدون این‌که هزینه‌ای خرج کنید، این مشکل را از طریق فعال‌سازی دستیار لمسی Quick Ball برطرف نمایید.

برای این کار کافی است ابتدا وارد «تنظیمات Setting» تلفن همراه خود شده و سپس روی «تنظیمات اضافی Additional Settings» کلیک نمایید. در مرحله‌ی بعدی لازم است تا گزینه‌ی «Quick ball» را فعال نمایید.

بیشتر مطالعه کنید: بررسی شیائومی 13 و شیائومی 13 پرو

سایلنت کردن تماس‌های ورودی با چرخاندن گوشی

یکی دیگر از قابلیت‌ها و ترفند‌های گوشی شیائومی، قابلیت Flip to Silent است. با فعال کردن این قابلیت اگر زنگ تلفن همراه شما به صدا درآید، شما می‌توانید با چرخاندن گوشی خود، تلفن همراه خود را به حالت سایلنت (بی‌صدا) در بیاورید. 

برای فعال کردن این قابلیت کافی است ابتدا به بخش شماره‌گیری وارد شوید. سپس روی سه خط کلیک کرده و پس از زدن روی دکمه‌ی «تنظیمات Setting» به بخش «تماس‌های ورودی Incoming call» بروید. در نهایت پس از این مرحله لازم است گزینه‌ی «Flip to Silent Ringer» را فعال نمایید.

البته اگر تلفن همراه شما Redmi Note 8 است برای فعال‌سازی این قابلیت کافی است پس از ورود به بخش تماس‌ها و کلیک بر سه نقطه‌ی بالا، بر روی «تنظیمات Setting» بزنید و سپس وارد بخش «Calling accounts» شوید. در نهایت با ورود به قسمت «تنظیمات تماس‌های ورودی Incoming call Settings» می‌توانید گزینه‌ی «Flip To Silence Ringer» را فعال نمایید.

دسترسی سریع به دوربین

دسترسی سریع به دوربین

حتماً برای شما هم پیش آمده است که در حال تماشا‌ی یک صحنه‌ی زیبا به‌فکر ثبت آن توسط دوربین گوشی خود افتاده باشید. اما از آن‌جایی‌که دسترسی به دوربین تلفن‌های همراه، همواره با سپری شدن زمانی برای باز کردن قفل گوشی یا ورود به برنامه‌ی دوربین همراه می‌باشد، ممکن است پس از طی مراحل مقدمات آماده‌سازی دوربین، دیگر به صحنه‌ی زیبا دسترسی نداشته باشید.

به‌همین دلیل گوشی شیائومی برای این موضوع هم چاره‌ای اندیشیده است. در واقع برای این‌که بتوانید از این قابلیت استفاده نمایید کافی است ابتدا وارد بخش «تنظیمات Setting» شوید و پس از ورود به بخش «Lock Screen»، گزینه‌ی «Launch Camera» را فعال کنید.

بیشتر مطالعه کنید: چگونه گوشی شیائومی خود را آپدیت کنیم.

پیدا کردن راحت گوشی

قابلیت «Find my device» به‌عنوان یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌ها و ترفندهای گوشی شیائومی به‌شمار می‌آید. از آن‌جایی‌که بخش بسیار مهمی از اطلاعات فعالیت‌های زندگی در گوشی‌ها ذخیره شده است، با به سرقت رفتن تلفن همراه، ممکن است مشکلات فراوانی ایجاد شود. در گوشی‌های شیائومی تنظیماتی وجود دارد که به‌وسیله‌ی آن‌ها قابلیت ردیابی گوشی از طریق Mi Cloud فعال می‌شود.

برای فعال‌سازی قابلیت پیدا کردن راحت گوشی، ابتدا باید حساب کاربری شیائومی را فعال نمایید. سپس بایستی وارد تنظیمات گوشی شده و روی گزینه‌ی «اکانت من My account» کلیک کنید. در مرحله‌ی بعد در منو‌ی My account باید روی گزینه‌ی «دستگاه‌ها Devices» بزنید. در این مرحله نام گوشی شما نمایش داده خواهد شد که باید آن را انتخاب کنید. سپس گوشی، از شما سه دسترسی می‌خواهد که باید آن‌ها را فعال نمایید. دسترسی اول «اطلاعات گوشی موبایل یا Access device info»، دسترسی دوم «دسترسی به موقعیت مکانی Access Location» و دسترسی سوم «ارسال پیامک به‌صورت خودکار Send SMS» است.

در هنگام ارسال اس‌ام‌اس خودکار، موقعیت مکانی گوشی شیائومی سرقت شده، مشخص خواهد شد. در این مرحله دو دسترسی دیگر از شما خواسته می‌شود که عبارتند از:

  • اعلام موقعیت گوشی در صورت کم بودن شارژ دستگاه Report Location when buttery is Low
  • اعلام لوکیشن گوشی قبل از خاموش شدن Report Location Before Powering Off

که در دو صورت فوق، پیامک به شماره‌ای که تعیین می‌کنید، از طرف تلفن همراه ارسال می‌شود. توجه کنید که این پیامک‌ها از آخرین موقعیت گوشی قبل از خاموش شدن ارسال می‌شود و در صورت خاموشی، ردیابی امکان‌پذیر نیست.

روشن‌کردن صفحه‌نمایش با دو بار ضربه زدن

روشن‌کردن صفحه‌نمایش با دو بار ضربه زدن از قابلیت های گوشی شیائومی است

یکی دیگر از قابلیت‌ها و ترفند‌های گوشی شیائومی، روشن نمودن صفحه نمایش با دو بار ضربه زدن است. برای این منظور کافی است پس از مراجعه به بخش «تنظیمات Settings»، به قسمت «Lock Screen» وارد شوید. برای تعیین این‌که اگر صفحه‌ی نمایش را قفل نکنید، تا چه زمانی می‌تواند روشن بماند، کافی است روی گزینه‌ی «Sleep» بزنید. یکی دیگر از مواردی که می‌توانید از آن بهره ببرید این است که با برداشتن تلفن همراه خود از روی یک سطح، صفحه نمایش شما روشن شود تا از نوتیفیکیشن‌ها آگاه شوید.

برای این منظور کافی است تا روی گزینه‌ی «Raise to wake» کلیک کنید. گزینه‌ی بعدی در واقع همان قسمتی است که با استفاده از آن می‌توانید صفحه‌ی نمایش را با دو بار ضربه زدن روشن کنید. برای این منظور کافی است روی گزینه‌ی «Double tap to wake or turn off screen» کلیک کنید.

یکی دیگر از قابلیت‌ها این است که صفحه‌ی نمایش تلفن همراه شما در هنگام دریافت نوتیفیکیشن، روشن شود. برای این منظور کافی است روی گزینه‌ی «Wake lock screen for notification» بزنید.

غیرفعال‌کردن تبلیغات آزار دهنده در گوشی‌های شیائومی

یکی از موارد آزاردهنده در گوشی‌های هوشمند، تبلیغات است. هنگامی‌که این تبلیغات در بین انجام کار‌ها، ارسال می‌شوند، با از بین بردن تمرکز سبب آزار کاربران خواهند شد. از این رو شرکت شیائومی برای رضایت بیش‌تر کاربران خود، راهکاری را در نظر گرفته است. با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید تبلیغات آزاردهنده را حذف نمایید. تبلیغات ممکن است در هر یک از بخش‌های موزیک، ویدئو، جستجو‌ی وب، امنیت، تم‌ها و … موجود باشند. در ادامه به بررسی روش غیر فعال کردن برخی از این نوع تبلیغات خواهیم پرداخت:

غیرفعال کردن تبلیغات در MSA

MSA در واقع بخش مسئول نمایش تبلیغات در گوشی‌های شیائومی است. برای غیرفعال نمودن MSA کافی است ابتدا «Settings app» را باز نمایید و سپس به «Additional settings» وارد شده و گزینه‌ی «Authorization & revocation » را انتخاب نمایید. در نهایت نیز باید «MSA» را پیدا نموده و آن را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن تبلیغات در Get Apps store

تبلیغات در حین بازی از بدترین نوع تبلیغات است زیرا تمرکز کاربر در حین بازی از بین رفته و او را از لذت دور می‌نماید. برای حذف نمایش تبلیغات در حین بازی کافی است ابتدا وارد بخش تنظیمات شده و سپس با انتخاب گزینه‌ی «Passwords & Security»، روی «Authorization & revocation» کلیک کنید. در نهایت پس از پیدا کردن «Get apps» می‌توانید آن را غیر فعال نمایید.

بیشتر مطالعه نمایید: تعمیر گوشی شیائومی

غیرفعال کردن تبلیغات در برنامه‌ی My Security

در پیش‌فرض گوشی‌های شیائومی یک برنامه‌ی امنیتی به‌نام «My security» نصب شده است. توسط این برنامه می‌توان برخی از برنامه‌ها را قفل نمود و در باتری صرفه‌جویی کرد. این بخش وظیفه‌ی امنیت کل داده‌ها را بر عهده دارد. برای حذف تبلیغات در این بخش مهم کافی است پس از باز کردن برنامه‌ی «My Security» روی نماد چرخ‌دنده که در گوشه‌ی راست قسمت بالا‌ی صفحه قرار دارد، کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید گزینه‌ی «تبلیغات پیشنهادی» را غیرفعال کنید و سپس باید به بخش «تنظیمات برنامه» بازگردید و گزینه‌ی «Cleaner» را انتخاب و در انتها «دریافت تبلیغات» را خاموش نمایید.

غیرفعال کردن تبلیغات در My music

غیرفعال کردن تبلیغات در My music

My music بخشی از برنامه‌های موجود در گوشی‌های شیائومی است که توسط آن می‌توان به‌راحتی موسیقی دلخواه خود را گوش داد. برای حذف تبلیغات از این بخش، ابتدا باید برنامه‌ی «My music» را باز نمایید و سپس در قسمت تنظیمات، وارد «تنظیمات پیشرفته» شده و گزینه‌ی «Receive Recommendations» را غیر فعال نمایید.

غیرفعال کردن تبلیغات در My Video

برنامه‌ی My video هم یکی از مواردی است که قابلیت جستجو‌ی آنلاین زیرنویس ویدئو و انتخاب زبان مورد نظر را تعیین می‌کند. برای حذف تبلیغات آزاردهنده در این قسمت کافی است وارد برنامه‌ی «My video» شوید، سپس پس از انتخاب دکمه‌ی «Account Menu)، روی تنظیمات کلیک کنید و گزینه‌ی «Recommendations» را غیرفعال نمایید. در مرحله‌ی آخر خواهید توانست آگهی‌های تبلیغاتی را حذف کنید.

غیرفعال کردن تبلیغات در بخش دانلود‌ها

در این بخش کافی است برای حذف تبلیغات، وارد برنامه‌ی دانلود‌ها شوید، سپس روی تنظیمات کلیک کرده و بخش «Recommended content» را غیر فعال نمایید.

نکته پایانی در مورد ترفندهای گوشی شیائومی

این روز‌ها در هنگام کار با گوشی‌ها، برنامه‌ها درخواست‌های زیادی از کاربران دارند. مثلاً در هنگام دانلود برخی بازی‌ها، برای دسترسی به بازی، از کاربران سوال‌های شخصی پرسیده می‌شود. ممکن است برای برخی از افراد مهم نباشد که اطلاعات خود را به دیگران بدهند اما از نظر امنیتی این کار، چندان درست نیست. در گوشی‌های شیائومی قابلیت جدیدی طراحی شده است که شما می‌توانید به‌جای عدم دسترسی از قابلیت «Return blank message» استفاده کنید. با این کار دسترسی به اطلاعات واقعی شما محدود خواهد شد.

همان‌طور که در این مقاله ذکر کردیم گوشی شیائومی توانسته است با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، قابلیت‌های بسیار زیادی را به‌خصوص در زمینه‌ی امنیت برای کاربران ایجاد کند. در این مقاله به بررسی موارد محدودی پرداختیم اگر در این زمینه‌ها سوالی دارید، کافی است آن را با ما مطرح کنید.

دسته بندی دانستنی ها
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به سایت