پارت نامبر

بازدید: 141 بازدید
پارت نامبر آیفون
Rate this post

پارت نامبر آیفون

شرکت اپل در واقع پارت نامبر را جهت تعیین بازار مقصد دستگاه در نظر گرفته است. به عنوان مثال آیفون با پارت نامبر آمریکایی، دارای شارژر دوشاخه و دفترچه راهنمایی به زبان آن کشور است. در حالیکه آیفون های دارای part number اروپایی، شارژر هایی مشابه شارژر های ایرانی دارند.

تفاوت پارت نامبر ها

در واقع هر part number شامل شارژر و دفترچه راهنمای مناسب آن کشور است و گرنه در سایر موارد کیفیتی، تفاوتی وجود ندارد و این موضوع جهت بازارگرمی در میان فروشندگان مطرح است. به جز چند مورد محدود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

پارت نامبر کشور چین

در کشورهای آسیایی همچون چین حریم شخصی دارای ارزش و اهمیت بالایی است. بنابراین در پارت نامبر آیفون، صدای دوربین شاتر را حتی در حالت سایلنت گوشی نیز خواهید شنید. همچنین در این نسخه امکان برقراری تماس صوتی و گروهی از طریق face time وجود ندارد. در برخی نسخه های چینی آیفون، گزارش عدم دسترسی به Gps گزارش شده است.

پارت نامبر امارات

از آنجایی که کشور امارات به هیچ اپراتوری اجازه برقراری تماس رایگان نمی دهد، بنابراین سرویس face time را در این پارت نخواهید دید.

پارت نامبر ژاپن

تنها محدودیت این پارت مربوط به همان لزوم صدای شاتر دوربین است.

پارت نامبر دو سیم کارت

آیفون ها از سال ۲۰۱۸ شامل دو سیم‌کارت هستند . یک سیم فیزیکی و یک e-sim که این مورد توسط هیچ یک از اپراتورهای ایرانی پشتیبانی ندارد.

نحوه تشخیص پارت نامبر آیفون

برای فهمیدن این موضوع از مسیر setting/general/about در قسمت model number کلیک نمایید و دو حرف قبل از ممیز را با لیست زیر مطابقت دهید تا پارت نامبر آن را به دست آورید. به عنوان مثال در مدل MG5f3LL/A حروف LL قبل از ممیز نمایانگر پارت نامبر آمریکایی است.
دسته بندی دانستنی ها
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به سایت